עיריית קריית גת חתמה על הסכם גג נוסף עם משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל המרחיב את ההסכם הראשון שנחתם בשנת 2013. ייבנה רובע מגורים נוסף בצפון לכרמי גת ויכלול מעל 7,000 יחידות דיור. כרמי גת צפון-צפון תכלול מתחמי תעסוקה, אצטדיון עירוני והיכל ארנה, מסחר תעסוקה, מוסדות חינוך וציבור נוספים. במסגרת ההסכם החדש יוקצו למעלה מ 300,000,000 לשיקום ופיתוח תשתיות קריית גת ביניהם חיבור העיר הוותיקה לפארק התעשייה, הרחבת כבישים ראשיים, גשרים ומעברים, הוספת שבילי אופניים והקמת תחנת רכבת נוספת בכרמי גת.

לדברי שר האוצר משה כחלון, "הסכמי הגג לא רק ימנעו את משבר הדיור הבא, אלא גם מוודאים שהשכונות החדשות ייבנו עם כל מבני הציבור והתשתיות שהדיירים החדשים צריכים. קריית גת היתה חלוצה בהסכמי הגג עם חתימת הסכם הגג הראשון. כעת, היא שוב חלוצה בכך שהיא הראשונה לחתום על הרחבת הסכם גג, מה שמוכיח שהמודל מצליח".

מנהל רמ"י עדיאל שמרון: "הסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן הם הנוסחה המנצחת שמביאה פתרון למשבר הדיור. הסכמי הגג רותמים מלכתחילה את כל משרדי הממשלה למהלך יזום, מתוקצב  ומתואם. מחיר למשתכן מייצגת נוסחת מחיר שמבטיחה הזדמנות נאותה למחוסרי הדיור.  קריית גת תוכפל פי שלושה למרות המהמורות והאתגרים שליוו את ההסכם הראשון".

במסגרת הסכם הגג החדש רשות מקרקעי ישראל תשווק את התכנית "כרמי גת צפון-צפון" במהלך השנים הקרובות. שיווק התכנית יתחיל בחודשים הקרובים.